אודות טבעוניות מפרגנות

טבעוניות מפרגנות

מועדון חברות טבעוניות

היי טבעוניות יקרות,

תודה רבה לכן על הסבלנות ועל ההענות הרבה,

אני מאוד נרגשת להכיר את כולכן ולהזמין אתכן למסע החוויתי שרקמתי עבורנו.

אשמח לדוור לכן כאן את הרעיון המלא ליוזמה שלי ומדוע אני מרגישה כי יוזמה זו היא הכרחית עבור קהל נשים טבעוניות שכמותנו בישראל שנת 2016.

מאיפה בכלל הגיע הרעיון למועדון חברות טבעוניות?

אני חושבת שכולנו נסכים כי עם המעבר לטבעונות, חיינו השתנו בצורה כזו או אחרת. אצלי באופן אישי, כטבעונית לא מעט שנים, השינוי בהתחלה לא "גבה מחיר" יותר מדי כבד. מה שהתחיל כבחירה דיי פשוטה ליישום ולתחזוק,  דווקא בשנה האחרונה הקרין משמעויות יותר ויותר רחבות על חיי ואט אט התפתח וגרם לי לשינוי נפשי ואם לומר כמעט רוחני. בזכות הטבעונות, התקרבתי מאוד  לערכי הטבע, תזונה טבעית ודרך חיים יותר אלטנטיבית מבעבר. התחלתי להרגיש כי דרך החיים החדשה שלי היא הרבה מעבר לבחירה תזונתית-גופנית וערכית, היא בחירה שמשפיעה על כל מע' יחסים הקיימת בחיי: בפן הזוגי, המשפחתי, חברתי ואפילו תעסוקתי. לעומת שנים עברו, לפתע חלחלה בתוכי התובנה כי למרות  שהנני מכילה את סביבתי וטולרנטית כלפיה, ולא כופה את דעותיי וצורת חיי על איש מלבדי, עדיין, אני חווה חיי יומיום קשים יותר מאז המעבר לטבעונות.  למעשה, מהרגע שאני פוקחת עיניים ועד הרגע שאני עוצמת אותן, אני עוטה על ראשי מליוני כובעים שאני נאלצת להחליף ביניהם במהלך היום על מנת לשמור על רצף חיים נורמלי בסביבת חיי הטבעית ולנהל תקשורת בונה עם סובביי. תוסיפי לזה את כל שאר הכובעים שאנו כנשים עוטות על עצמנו גם ככה בקביעות כ:אמא, בת זוג, חברה, ידידה, מנהלת… והרשימה עוד ארוכה. השילוב של שני תחומי ההתמודדות הללו החל לגבות מחיר נפשי דיי גבוה בחיי בשנה האחרונה והמרפא היחיד שגיליתי לו היה בשיחותי עם נשים טבעוניות בעלות עולם תוכן הדומה לשלי. התחלתי לפתח קשרים חברתיים עם מאות נשים טבעוניות בקבוצות פייסבוק שונות בנושאים כמו: אורח חיים בריא, בישול ומתכונים,  ולא תאמיני, אפילו: גינון! . בנקודה זו נפרש בפניי עולם חדש, קסום ועוטף. כמעט תמיד כשנוצרה אינטרקציה שלי עם אישה טבעונית אחרת, חשתי אמפטיה, הכלה, הקשבה ואת כל התחושות שחסרו לי נורא בחיים האמיתיים בסביבתי הקרובה וביחסה אליי. יותר מהכל, הרגשתי מהנשים הללו: תחושת בית והגנה. התחלתי להעביר מסעות וירטואליים נשיים ומרתקים בפייסבוק, כאלה שבאמת מילאו את חיי והפרו אותם.  אבל עדיין, למרות זאת, הפערים בין העולם הקסום והוירטואלי לבין העולם המרוחק והפיזי היו מטאוריים. על כן, החלטתי לשנות את מציאות חיי וחיי חברותיי הטבעוניות, ולנקוט יוזמה זו, שתאפשר  לכולנו  לחוש את אותו המקום העוטף, המוגן והביתי שאני נחשפתי אליו.

מה זה אומר מועדון חברות טבעוניות?

דמייני כמה נהדר יהיה זה אם עולמות המציאות והוירטואליה יתאחדו ונוכל לפגוש נשים טבעוניות בדיוק כמונו גם במציאות ולא רק להתקל בהן באופן מקרי דרך הפייסבוק באיזו קבוצה מדי פעם, לעיתים רחוקות. כמה מדהים יוכל זה להיות אם ניצור מרחב מוגן וסגור בו נוכל להניח בצד את כובע האישה הטבעונית שאנו עוטות ופשוט להיות עצמנו. נוכל לרקום קשרי חברות, לשתף ולהתייעץ, להעלות סוגיות אינטימיות ולדון בהן והחשוב מכל- נוכל גם לפגוש את אותן בנות שמאחורי תמונת הפרופיל ולשמור איתן על קשר טלפוני או כל קשר אחר שתבחרנה בו. במרחב כזה שיהיה רק שלנו ויהיה דיסקרטי במיוחד ואישי נוכלנה כל אחת מאיתנו להרגיש כי יש לה תמיד מקום לדבר על הכל, אפילו על נושאים שאנו לא נוהגות לשתף אף אדם אחר בחיינו. אנו כנשים, בקשר בינינו, נוכל לתרום האחת לשנייה מהידע והנסיון שלנו, ובעיקר להעניק יחס חם, פרגון, תמיכה והקשבה כמו שרק אנחנו יודעות.

איך יתנהל מועדון הנשים הטבעוניות?

מדובר בקהילה בוטיקית, סודית וסופר מדליקה משלנו שבה יוכלו נשים טבעוניות להפגש אחת לחודש ימים במפגש כייפי ומיוחד ולהכיר עוד נשים טבעוניות אחרות: לדבר, להכיר, לשתף ולחלוק חווית משותפות מהחיים כאישה טבעונית, וכל המשתמע מחיים כאלה (ומהחיים בכלל). החלטתי לקחת על עצמי את היוזמה ולדאוג עבורכן לכל מה שיכול לעניין, להקל ולהעשיר את חיינו כנשים טבעוניות- גם במרחב הויטואלי וגם כמובן מחוץ לו. מי שתבחר להגיע לאחד מהאירועים שיערכו, תצורף באופן אוטומטי גם לקבוצת פייסבוק סגורה וסודית בה תוכל להתחבר עם שאר הבנות שיגיעו או הגיעו לאחד מהמפגשים ולקיים כאמור, קשרי חברות פורים,נעימים ופתוחים. יהיה זה מרחב מוגן שיאפשר לה להתייעץ, להעלות פוסטים, להחליף פרטי קשר עם בנות אחרות  או אפילו סתם לקבוע לשתות קפה עם משהי שגילית במקרה שגרה רחוב לידך (תנוהל רשימת קשר סודית ומוגנת). בנוסף לכך, יהנו חברות המועדון מהטבות שוות במיוחד שיועלו במרחב הוירטואלי, למשל: הקבוצה תכלול גם הטבות ושת"פים אטרקטיביים שוטפים שירקמו במיוחד עבור בנות הקבוצה כמו: קבוצות רכישה למוצרים טבעוניים וטבעיים, ניוזלטר מעניין בנושאים הרלוונטים לנשים טבעוניות (שישלח באופן אישי במייל), המלצות בנושא אורחי חיים טבעוני ובריא, פינות של אנשי מקצוע, מענה לשאלות ממנהלות הקבוצה ותחזוקת הקבוצה שתהא מרחב מוגן, נעםי ומכבד  וכמובן עדכונים על האירועים הבאים, שיתופים מהאירוע האחרון והצעות שלכן לבניית האירוע הבא.

מספר דגשים חשובים

1.טבעוניות 100% בלבד – רכישת כרטיס והצטרפות למועדון הינה לנשים טבעוניות בלבד , מגיל 18 ואילך עקב אופי התכנים שעלולים לעלות בקבוצה או במפגשים והתאמת כל אופי המועדון לנשים מסוג זה.

2.סודיות ודיסקרטיות מלאה– עקב הרצון לשמור על מרחב שיהיה מוגן ודיסקרטי ככל האפשר, בו תוכלנה כל המשתתפות לחוש בטחון מלא להחשף באופן מוחלט (במידה ויבחרו בכך), הקישורים כולם (כולל דף האירוע ועמוד זה) הם סודיים ולפי הזמנת משתתפות בלבד ואישור הפרופיל שלהן באופן ייחדני. כך גם יהיה אופי המפגשים והתנהלות הקבוצה הסגורה לחברות המועדון.

3.תיוג והוספת משתתפות חדשות– אם תרצנה, תוכלנה בשמחה ובאהבה ליידע  ולהזמין נשים טבעוניות נוספות ליוזמה זו ע"י הפנייתן אלי ואני אדוור להן  את  הפרטים המלאים.

אבקשכן במעמד זה, לכבד את רצונן של מקבץ הנשים הטבעוניות שכבר הראו התעניינות (והבאות אחריהן) ואת אופי היוזמה הכה מיוחד  ולהתנהל לפי הקווים המנחים שצויינו מעלה.

באהבה, התרגשות והמון ציפייה

סיון נועם שדה,

(בלוגרית/ רווקה/ טבעונית/ מנחה פרטיים ועסקים לאורח חיים בריא/ כותבת לרשת בנושאי בריאות/ מעצבת טקסטיל בהכשרתי / מוזמנות לקרוא עוד עלי ועל המסע שעברתי כאן:  http://goo.gl/XTbpwf  )