שורש כורכום

מה זה?

שורש כורכום הוא הגרסה הטרייה והמקורית של תבלין הכורכום שכולנו מכירים.
מדוע זה טוב יותר שאלתם?

  • שורש זה תמיד הכי קרוב לאמא אדמה שיש. צורתו הטרייה והבלתי מעובדת/מיובשת של הכורכום, ישר מהצמיחה ולתוך הסיר שלכם. ואת זה כמובן אנחנו תמיד מעדיפים. (יש לציין שכורכום מיובש אמיתי עדיין יותר מומלץ מתבלין מעובד). היות וכורכום הוא תבלין יקר ויש נטייה להתפיח אותו עם שאר תוספות בלתי רצויות שקנוי באופן ארוז.
  • אנחנו שולטים בכמות והאיכות וברמת הזיכוך של התבלין. שורש טרי שאינו מעורבב כתבלין עם אף תוספות למיניהן שמגדילות את נפחו.
  • הטעם והבריאות: טעמו ה"בלאדי" וערכיו התזונתיים לא עוברים אף מטווחים תעשייתיים , בדיוק כמו שהבריאות שלנו מבקשת.
  • מעבר לזה, הכורכום מוכר בשלל סגולותיו במניעות מחלות ואף מסייע להעלאת מצב הרוח!

מתי גדל?

תוכלו למצוא אותנו לקנייה בחודשי החורף ועד חודשי הקיץ המוקדמים. שורש הכורכום הוא עונתי ולכן כדאי להקפיא ולשמור.

איך נזהה אותו?

בצורתו הכללית הוא מזכיר ג'ינג'ר רק שלרוב הוא יגיע מפורק לחתיכות קטנות יותר והמעטפת העליונה שלו היא חלקה הרבה יותר. כשתשברו אותו , ישר תבחינו בצבעו הכתום עז (כמעט זרחני) של השורש, הרבה יותר עז מצבע התבלין שמוכר לכם מהחנויות. הימנעו מלטעום אותו במצבו הגולמי, טעמו עז ולא טעים לחך. הריח שלו יהיה אדמתי וחזק במיוחד.

לאחרונה, תוכלו למצוא שורש כורכום טרי בסופרים.

איך מכניסים אותו לשגרה?

ראשית, מרגע שתרכשו אותו (שורש טרי), אין לכם צורך לקנות כורכום באבקת תבלין ארוזה יותר, ועדיף לכם להתמסר לשורש זה כל עוד ניתן להשיגו בעונה (תמיד תוכלו לרכושו כשורש מיובש בחנויות תבלינים מובחרות).
השימושים הם אותם שימושים של כל מה שהייתם מתבלנים איתו בתבלין כורכום: מרקים, אורז, קציצות ועוד.
חשוב מאוד לציין שהמינונים אינן זהים! שורש הכורכום הוא עוצמתי בטעמו ויש להשתמש ברבע ואף פחות מהכמות שהייתם נוטים להשתמש באבקה. תוכלו לבחון את המינון המדויק לפי הטעם (שימוש יתר יהפוך למריר) ולפי הגוון שיתפזר בתבלין (יש להמתין, לוקח כמה דקות).
הצורה המומלצת ביותר להשתמש בו היא : פשוט לגרד אותו בפומפיית תבלינים קטנה, לצורת אבקה שתתפזר באופן זהה במנה. בצורה זו הוא ישתלב במנה באופן אחיד וממונן. ניתן לטחון את צורתו המיובשת כתבלין יבש שישמר לאורך זמן, כחלק מאבקת מרק, נסו זאת ב:מתכון שלנו לאבקת מרק עם שורש כורכום.

במידה ורכשתם שורש כורכום מיובש, נסו את המתכון שלנו שידריך אתכם כיצד ליצור ממנו אבקת מרק איכותית וביתית.

לטבע אין גבול,
אין גבול לסקרנות,
גלו מחדש את המזונות שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>